Сільський голова

Коньшин Сергій Володимирович

Протокол громадського обговорення "Про ініціювання добровільного об‘єднання територіальних громад та створення Гусинської територіальної громади з адміністративним центром в с.Гусинка Куп’янського району Харківстької області

Поділитися новиною:

Протокол громадського обговорення "Про ініціювання добровільного об‘єднання територіальних громад та створення Гусинської територіальної громади з адміністративним центром в с.Гусинка Куп’янського району Харківстької області

09.06.2017

П Р О Т О К О Л

громадського обговорення у формі громадських слухань на тему: "Про ініціювання добровільного обєднання територіальних громад та створення Гусинської територіальної громади з адміністративним центром село Гусинка Куп'янського району Харківської області"

 

06 червня 2017 року

 

Місце проведення: село Гусинка, приміщення: Гусинський сільський клуб.

Час проведення: 17.00 год.

 

Присутні:

Учасники громадських слухань у кількості 243 осіб (список реєстрації – у Додатку 1 до цього протоколу).

З них наділені правом голосу 237 учасників.

 

Ініціатор пропозиції щодо ініціювання добровільного обʼєднання територіальних громад — депутати сільської ради

 

         Згідно Порядку проведення громадського обговорення пропозиції щодо добровільного обʼєднання територіальних громад було обрано головуючого на слуханнях. Голова громадських слухань – депутат Ревков Сергій Олександрович.

Голова слухань розпочав з того, що сьогодні Гусинська сільська рада проведе громадські обговорення у формі громадських слухань ініціативи депутатів Гусинської сільської ради щодо добровільного обʼєднання територіальних громад  сіл Гусинської сільської ради, сіл Просянської сільської ради, сіл Вишнівської сільської ради, сіл Моначинівської сільської ради, сіл Смородьківської сільської ради, сіл Кіндрашівської сільської ради з центром в селі Гусинка Куп’янського району Харківської області.

         У заході бере участь голова фермерського господарства Коньшин Віктор Дмитрович, голова фермерського господарства Коньшин Роман Вікторович, депутат Куп’янської районної ради Ревков Сергій Олександрович, директор Гусинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олійник Андрій Іванович, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Гусинка Бескоровайна Світлана Миколаївна.

         Голова слухань Ревков С. О. зазначив, що для того, щоб провести громадські слухання  потрібно обрати секретаря громадського слухання та лічильну комісію.

         Також зазначив, що секретар громадських слухань веде, підписує та передає раді протокол громадських слухань.

         Головуючий запропонував  секретарем слухань обрати завідувача амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Гусинка  Бескоровайну Світлану Миколаївну.

         Інших пропозицій та заперечень щодо кандидатури секретаря громадських слухань не надійшло.

         За  кандидатуру Бескоровайної Світлани Миколаївни  бути секретарем  громадського слухання проголосували одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ: секретарем громадських слухань обрати завідувача амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Гусинка Бескоровайну Світлану Миколаївну.

 

         Голова слухань Ревков С. О. зазначив що для підрахунку голосів необхідно обрати лічильну комісію.

         Лічильна комісія встановлює присутність учасників громадських слухань, кількість осіб, що наділені правом голосу, підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, повʼязані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні.

         Головуючий запитав, які у кого будуть пропозиції щодо кількісного складу лічильної комісії.

         Із залу надійшла пропозиція обрати лічильну комісію у складі 3-х осіб.

За дану пропозицію проголосували одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ: обрати лічильну комісію у складі 3-х осіб.

 

         Ревков С. О. запитав, які у кого будуть  пропозиції щодо персонального складу лічильної комісії. Ніяких пропозицій із залу не надійшло. Голова зборів запропонував обрати лічильну комісію у складі: Балакірєва Алла Володимирівна, Д’яков Микола Олексійович, Каркач Сергій Володимирович.

 

 

 За зазначену лічильну комісію проголосували одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ: обрати лічильну комісію у складі: Балакірєва А. В., Д’яков М. О., Каркач С. В.

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та створення Гусинської територіальної громади з адміністративним центром — село Гусинка Куп’янського району Харківської області.

 

За порядок денний проголосували одноголосно.

Головуючий зборів Ревков С. О. запропонував затвердити такий регламент роботи:

Доповідь ініціатора громадського слухання - до 10 хв.;

Виступи фахівців  - до 20 хв.;

Виступи запрошених - до 15 хв.;

Час для запитань, виступів учасників громадських слухань  - до 5 хв.;

Інших пропозицій із залу не надійшло.

 

За регламент роботи проголосували одноголосно.

 

Головуючий зборів Ревков О. С. наголосив, що присутні під час виступів повинні дотримуватися порядку денного, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесеного на розгляд питання. При недотриманні таких норм може бути прийнято рішення про видалення порушника з місця, де проводяться громадські слухання.

         Ревков С. О. запропонував перейти  до розгляду питання порядку денного громадського обговорення: "Про ініціювання добровільного обʼєднання територіальних громад та створення Гусинської територіальної громади з адміністративним центром — село Гусинка Куп’янського району Харківської області".

 

СЛУХАЛИ: Коньшина Сергія Володимировича  - сільського голову: " 19 травня 2017 року надійшло колективне звернення від депутатів Гусинської сільської ради  "Про ініціювання добровільного обʼєднання територіальних громад сіл, селищ, міст", добровільне обʼєднання територіальних громад  села Гусинка, Курочкине, Самборівка, Єгорівка  - Гусинської сільської ради, села Вишнівка – Вишнівської сільської ради, села Просянка, Прилютове, Вовчий Яр, Миколаївка1, Миколаївка2, Цибівка – Просянської сільської ради, села Моначинівка, Дорошівка, Василівка, Селище – Моначинівської сільської  ради, села Смородьківка, Велика Шапківка, Ковалівка, Паламарівка – Смородьківської сільської ради, села Кіндрашівка, Голубівка, Мала Шапківка, Соболівка, Тищенківка, Радьківка, Калинове, Московка – Кіндрашівської сільської ради у територіальну громаду з центром у селі Гусинка.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні присутні!

      Урядом 1 квітня 2014 року була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено План заходів з її реалізації. Реалізація Концепції здійснюється двома етапами.

Другим етапом реалізації цієї Концепції, а це 2015- 2017 рр. передбачається провести інституційну реорганізацію органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади на новій територіальній основі та проведення місцевих виборів з урахуванням реформованої системи органів місцевого самоврядування. Як бачимо вороття назад немає.

      Відповідно до цього Плану було внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Отже, зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання. А саме: бюджети об’єднаних громад переходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Наприклад, якщо Гусинська сільська рада об’єднається з суміжними територіальними громадами сіл Куп’янського району, то така об’єднана громада, відповідно до Бюджетного кодексу,  наділяється повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення.

      Парламентом ухвалено 05 лютого 2015 року Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а Урядом для забезпечення його реалізації затверджено Методику формування спроможних територіальних громад. Саме ці акти визначають, яким чином має відбуватись об’єднання громад для того, щоб вони стали спроможними.

      Спроможною територіальною громадою є така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення питань місцевого значення в інтересах жителів громади.

      Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. У переліку запропонованих потенційних громад у Перспективному плані  формування територій громад Харківської області, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України, Гусинська територіальна громада  визначена як спроможна територіальна громада.

      Головна рушійна сила – фінансова децентралізація. Якщо громада розумітиме, що вона має повноваження і фінансову підтримку на виконання цих повноважень, вона буде розвиватись. Перш за все мова йде про зарахування до бюджетів об’єднаних громад 60% податку на доходи фізичних осіб (раніше в нас було 25%, а з 2015 року цей податок надходить до районного бюджету). Отже, є фінансова мотивація та логіка для об’єднання, оскільки при 25% надходженні ПДФО  — це складало 50 % доходів селищного бюджету, то при 60 % бюджет обʼєднаної громади збільшиться у 2 рази тільки на самому ПДФО. Також з додаткових ресурсів в ході реформи об’єднана громада отримає власний земельний податок. У перспективі при цьому до юрисдикції ради, у разі об’єднання, передаються всі землі відповідної громади, в тому числі й за межами населених пунктів.

      У 2015 році було запроваджено обов’язковий місцевий податок на нерухоме майно (100%) та  5% від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. Крім того за бюджетами місцевого самоврядування залишаються такі джерела, як раніше закріплені місцеві податки і збори.

               При цьому за кошти платників податків утримуватиметься одна рада, один голова, один виконком, а не декілька – що збереже кошти для реальних справ. З більшої території до місцевого бюджету можна зібрати значно більші податкові обсяги. Громада зможе більше отримувати доходи і відповідно більше розпоряджатися видатками.

      Однак об’єднання території громад не може бути довільним, воно має свої логічні межі. Відстань від центру громади до їх найдальшого населеного пункту має бути такою, щоб у екстрених випадках її не довше ніж за 30 хв. могли подолати пожежна команда, швидка допомога, поліцейський патруль. Адже допомога, надана через більший проміжок часу, різко втрачає ефективність. 

      Після об’єднання громад села, які не матимуть власних сільрад, будуть представлені в місцевій раді своїми депутатами, а у виконкомі – сільськими старостами. Старости та депутати здійснюватимуть зв'язок між односельцями і владою громади та вирішуватимуть різні проблеми його жителів у раді та виконкомі.

      Отже, об’єднана громада одержує додаткові фінансові та майнові ресурси. Основні з них:

  • 60%  податки на доходи фізичних осіб (ПДФО) (зараз 0) на власні повноваження;
  • право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади;
  • державні субвенції (медична, освітня);
  • держава здійснюватиме фінансову підтримку шляхом надання коштів на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку територіальної громади.

          Загальний обсяг фінансової підтримки розприділятиметься між бюджетами об’єднаних громад пропорційно до їхньої площі та кількості сільського населення. Обʼєднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з держаним бюджетом ( зараз же прямі відносини мають лише області, райони, міста обласного значення).

      У спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування мають забезпечити надання всіх необхідних громадянам публічних послуг. Для цього необхідні приміщення для розміщення відповідних служб. При цьому в районних центрах органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримають існуючу інфраструктуру та повноваження, які на сьогодні є в наявності у районних державних адміністрацій (районних радах). Тобто повноваження у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо здійснюватимуть органи місцевого самоврядування об’єднаних громад, а не місцеві державні адміністрації.

Особливістю обʼєднаної територіальної громади є наявність старости, який буде посадовою особою місцевого самоврядування і обиратиметься в порядку, визначеному законом. Староста обирається у селах, які входять до обʼєднаної громади на строк повноважень цієї місцевої ради ( на 5 років). Староста буде членом виконавчого комітету ради обʼєднаної громади за посадою. Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища" розширено повноваження старости.

Шановні присутні, ми бачимо з вами що  процес децентралізації стартував і у нашому  районі. Тому хочу  зауважити, що ми з вами не можемо допустити, щоб село Гусинка приєднали до найближчої обʼєднаної громади.

      Отже, не просте завдання покладено на нас цього року, але спільними зусиллями усіх небайдужих до нашого селища  —  ми зробимо його реальністю.

         Тому прошу Вас усіх підтримати мою пропозицію щодо добровільного обʼєднання територіальних громад села Гусинка, Курочкине, Самборівка, Єгорівка  - Гусинської сільської ради, села Вишнівка – Вишнівської сільської ради, села Просянка, Прилютове, Вовчий Яр, Миколаївка1, Миколаївка2, Цибівка – Просянської сільської ради, села Моначинівка, Дорошівка, Василівка, Селище – Моначинівської сільської  ради, села Смородьківка, Велика Шапківка, Ковалівка, Паламарівка – Смородьківської сільської ради, села Кіндрашівка, Голубівка, Мала Шапківка, Соболівка, Тищенківка, Радьківка, Калинове, Московка – Кіндрашівської сільської ради у Гусинську територіальну громаду з центром у селі Гусинка Куп’янського району Харківської області.

         Дякую за увагу".

 

ВИСТУПИЛИ: Бескоровайна Світлана Миколаївна – завідуюча амбулаторії  загальної практики сімейної медицини села Гусинка, яка зазначила, що сьогодні відбувається хороша подія, але із запізненням у півтори роки, бо саме скільки часу втратили,  зволікаючи із обʼєднанням територіальних громад. Можна точно сказати, що законопроекти місцевого самоврядування є вчасними, потрібними і такими, що приведуть обʼєднані громади до прогресу.

Насамкінець Бескоровайна С.М. закликала не робити дурниць, а обʼєднуватися, бо хтось  вскоче  у останній вагон без вікон та дверей, а хтось сяде у нормальний вагон і з комфортом буде  їхати до кінцевої зупинки.

 

ВИСТУПИЛИ: Олійник Андрій Іванович – директор Гусинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, який зазначив, що цей процес відбувається уже два роки. Директор наголосив на тому, що об’єднанню бути і іншого шляху немає. Основним буде надання повноважень на місця і збільшення відповідальності. Зазначив також, як це усе відбувається зараз: у сфері медицини, освіти, сфері соціального захисту. Зазначив також, що адміністрація виконує не лише повноваження надані районною радою, а і має вищі контролюючі органи, такі як обласна державна адміністрація, обласна рада і Президент, то у об’єднаній громаді буде трішечки простіше, оскільки тільки Префект буде перевіряти усі рішення на законність.

Зазначив також, що якщо ми проводимо такі реформи, то потрібно більше спілкуватися з людьми, оскільки вони проходять у інтересах людей. Говорив також про те, що ми повинні при спілкуванні не тільки нав’язувати свою думку, не тільки слухати, а й чути людей і тоді успіхи цих реформ будуть відчутні не тільки для Уряду, а й для простого народу.

«Село Гусинка одне з найбільших сіл у Куп'янському районі. Тут знаходиться одна з трьох опорних шкіл Куп'янського району та найбільше збережена інфраструктура. Тому вважаю що саме в селі Гусинка  повинен бути центр об’єднаної громади північної частини Куп’янського району.»

 

 

ВИСТУПИЛИ: Ревков Сергій Олександрович – депутат районної ради, житель села. Сьогодні у кожного з вас є можливість через Інтернет зайти на сайт Децентралізація і поглянути, в яких областях, як і скільки було утворено об'єднаних громад.На західній Україні їх найбільше. І це все в добровільному порядку! Але там зовсім інші умови, ніж у нас. Скрізь це питання потроху рухається.  На мою думку, на меншій території можна приділити більше уваги окремо взятій проблемі чи питанню і відповідно більш якісніше його вирішити.

 Навіщо нас з кимось об’єднувати? Дайте нам повноваження як в ОТГ, передайте нам медицину та заклади освіти,  держава нам ще доплатить субвенцію на утримання цих закладів і ми самі з усім цим господарством справимось. Дайте тільки можливість.

 

        

 

Надійшла пропозиція голосувати за основу та в цілому.

 

ГОЛОСУВАЛИ за рішення взяте за основу:

«ЗА» - 237

«ПРОТИ»- 0

«УТРИМАЛИСЯ»- 0

 

ГОЛОСУВАЛИ за рішення в цілому:

«ЗА»- 237

«ПРОТИ»- 0

«УТРИМАЛИСЯ»- 0

 

Прийнято одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ:     Відповідно до пунктів 3, 4 статті 5 Закону України "Про добровільне обʼєднання територіальних громад", Порядку проведення громадського обговорення пропозиції щодо добровільного обʼєднання територіальних громад, затвердженого рішенням селищної ради № 16 від 13 квітня 2017 року:

1. Підтримати ініціативу депутатів сільської ради  щодо добровільного обʼєднання територіальних громад  села Гусинка, Курочкине, Самборівка, Єгорівка  - Гусинської сільської ради, села Вишнівка – Вишнівської сільської ради, села Просянка, Прилютове, Вовчий Яр, Миколаївка1, Миколаївка2, Цибівка – Просянської сільської ради, села Моначинівка, Дорошівка, Василівка, Селище – Моначинівської сільської  ради, села Смородьківка, Велика Шапківка, Ковалівка, Паламарівка – Смородьківської сільської ради, села Кіндрашівка, Голубівка, Мала Шапківка, Соболівка, Тищенківка, Радьківка, Калинове, Московка – Кіндрашівської сільської ради з центром у селі Гусинка Куп’янського району Харківської області.

2. Дану пропозицію щодо добровільного обʼєднання територіальних громад  подати  на чергову сесію Гусинської сільської ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне обʼєднання зазначених територіальних громад та делегування представника ( представників) до спільної робочої групи.

 

Голова слухань          ______________________Ревков Сергій Олександрович

                                                         (підпис)

Секретар слухань   _____________________  Бескоровайна Світлана Миколаївна

                                                            (підпис)

 

 

Web-адреса: gusinka.kupyansk.info/news/id/10711 | Переглядів: 560Дата публікації: 16:52 09.06.2017
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Куп’янська райдержадміністрація

Куп’янська районна рада